Jak wysłać paczkę?

ABY WYSŁAĆ PACZKĘ NALEŻY ZŁOŻYĆ ZLECENIE WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ

Formularz

NADANIE STANDARDOWEJ PACZKI

z Polski do Szwecji

Przesyłki z Polski odbieramy w każdy dzień roboczy w godzinach 9:00 – 17:00. Jeżeli nadanie paczki zostało zlecone na dzień świąteczny, zostanie ono zrealizowane w kolejnym dniu roboczym.

Odbioru przesyłki od nadawcy dokonuje na nasze zlecenie firma kurierska DPD lub DHL. Koszt tego odbioru zawarty jest w cenie usługi (www.jdc.pl/cennik). Przesyłka odebrana od nadawcy doręczana jest na magazyn JDC w Stargardzie skąd busami należącymi do JDC przewożona jest do odbiorcy w Szwecji. Jeżeli miejsce doręczenia znajduje się poza trasą ważne jest wcześniejsze ustalenie szczegółów doręczenia z JDC.

Przesyłka odebrana w:
Poniedziałek

wtorek lub środa jest doręczana do odbiorcy w Szwecji w weekend tego samego tygodnia,

Czwartek

Jeżeli zdąży dojechać na nasz magazyn do piątkowego załadunku to zostanie doręczona w najbliższy weekend, jeśli jednak doręczenie nastąpi po załadunku, wówczas zostanie doręczona do odbiorcy w Szwecji w kolejny weekend,

Piątek

zostanie doręczona do odbiorcy w Szwecji w kolejny weekend.

Weekend to sobota i niedziela
Nadawca odpowiedzialny jest za właściwe zabezpieczenie przesyłki do transportu zgodnie z wytycznymi www.jdc.pl/faq.

Każda z przesyłek, powinna być odpowiednio zaadresowana poprzez umieszczenie odręcznie napisanej kartki przyklejonej w widocznym miejscu: imię i nazwisko Nadawcy, numer telefonu Nadawcy, dokładny adres z kodem pocztowym oraz dane Odbiorcy: imię i nazwisko, numer telefonu Odbiorcy, dokładny adres wraz z kodem pocztowym.

Kurier firmy DPD lub DHL, który będzie odbierał przesyłkę od Nadawcy naklei na przesyłkę etykietę z adresem JDC Jeździmy dla Ciebie Krzysztof Książczyk, ul. Rzeźnicza 6-8, 73-110 Stargard (etykieta jest dzielona na dwie części, jedna jest przyklejana na przesyłkę, druga jest wydana Nadawcy jako potwierdzeniem nadania paczki). Kurier musi zostawić potwierdzenie nadania.

Z uwagi na bardzo dużą ilość zleceń kurierzy nie mają obowiązku dzwonienia do Nadawcy przed przyjazdem. Jeżeli do zlecenia przypisany został adres e-mail, wówczas w dniu nadania przesyłki firma DPD lub DHL wysyła wiadomość z numerem telefonu do kuriera. Można do niego zadzwonić i doprecyzować godzinę przyjazdu.

O dniu i przedziale godzinowym doręczenia informujemy Odbiorcę wiadomością SMS w sobotę do godziny 13stej

Jeżeli została zadeklarowana opłata za usługę przelewem, przelew ten powinien zostać zaksięgowany na koncie JDC przed doręczeniem przesyłki w Szwecji. Jeżeli przelew nie zostanie zaksięgowany do czasu doręczenia, wówczas kierowca poprosi Odbiorcę o uiszczenie opłaty za usługę JDC.

NADANIE STANDARDOWEJ PACZKI

ze Szwecji do Polski

Przesyłki ze Szwecji odbieramy busami JDC w każdy weekend (sobotę lub niedzielę).

Paczki przewozimy busami JDC do Polski, gdzie z magazynu JDC w Stargardzie są wysyłane firmą DPD lub DHL do Odbiorcy. Doręczenia w Polsce są realizowane od wtorku do czwartku w godzinach 9:00-17:00. Przesyłki powinny być zapakowane według wytycznych na stronie www.jdc.pl/faq. Każda z przesyłek powinna być odpowiednio zaadresowana poprzez umieszczenie odręcznie napisanej kartki przyklejonej w widocznym miejscu: imię i nazwisko Nadawcy, numer telefonu Nadawcy, dokładny adres z kodem pocztowym oraz dane Odbiorcy: imię i nazwisko, numer telefonu Odbiorcy, dokładny adres wraz z kodem pocztowym.

Zadeklarowana waga przesyłki jest weryfikowana na magazynie JDC. Kurierzy nie ważą przesyłek przy nadaniu. Jeżeli Nadawca opłacił usługę a waga przesyłki jest większa niż zadeklarowana przez Nadawcę to Odbiorca w Polsce zostanie poproszony o wyrównanie opłaty zgodnie z cennikiem (www.jdc.pl/cennik).

ABY WYSŁAĆ PACZKĘ NALEŻY ZŁOŻYĆ ZLECENIE WYPEŁNIAJĄC FORMULARZ

Formularz

WYSŁANIE PRZESYŁKI OD SPRZEDAWCY BEZPOŚREDNIO NA ADRES MAGAZYNU JDC W CELU DORĘCZENIA DO SZWECJI

Jeżeli robią Państwo zakupy przez internet i sprzedawca wysyła przesyłkę na magazyn JDC, proszę postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

Poinformuj nadawcę, aby zaadresował przesyłkę według schematu:

JDC ‘TWOJE imię i nazwisko’,
ul. Rzeźnicza 6-8, 73-110 Stargard,
tel. 0048662264082.

  1. dokładne dane adresowe Nadawcy przesyłki (jeżeli jest to przesyłka z Allegro to są one dostępne po kliknięciu “dane Sprzedającego”,
  2. numer przesyłki i informację o nadaniu przesyłki przez Nadawcę,
  3. adres doręczenia wraz z numerem telefonu.

Bardzo ułatwi nam to sprawne doręczenie Twojej przesyłki.